КанадаСпорт

Останню джерсі Вейна Гретцкі «Едмонтон Ойлерс» продали за рекордні 1,452 мільйона доларів США

Остання джерсі найкращого хокеїста в історії НХЛ, канадця з українським корінням Вейна Грецкі, в якій він грав у плей-офф у сезоні 1987-88 років за «Едмонтон Ойлерз», коли команда виграла свій четвертий з п’яти Кубків Стенлі, була продана на аукціоні Grey Flannel Auctions за рекордні 1,452 мільйона доларів США.

Це була найбільша сума, яку будь-коли платили за хокейну форму. Попередній рекорд становив 1,3 мільйона доларів, які були сплачені за джерсі Пола Хендерсона, в якій він грав у Суперсерії СРСР – Канада 1972 року.

Цю джерсі Вейн Грецкі носив на собі під час четвертого фінального матчу Кубка Стенлі проти «Бостон Брюїнз».

Менше ніж за чотири хвилини до кінця другого періоду, коли рахунок був нічийним, а «Ойлерс» вели у серії 3-0, на арені у Бостоні зникла електрика. Гру скасували, а сам поєдинок було переграно через два дні з самого початку. «Нафтовики» перемогли з рахунком 6:3 і завоювали Кубок Стенлі.

Під час святкування перемоги Гретцкі облили шампанським, сліди від якого видно досі.

Photo by B Bennett/Bruce Bennett Studios via Getty Images Studios/Getty Images

А вже через три місяці після перемоги у Кубку Стенлі Гретцкі обміняли в «Лос-Анджелес Кінгз».

На тому ж аукціоні рукавички Вейна Гретцкі з того ж самого фінального матчу продали за 204 162 долари.

Нагадаємо, Вейн Грецкі виступав в НХЛ за «Едмонтон Ойлерз», «Лос-Анджелес Кінгз», «Сент-Луїс Блюз» і «Нью-Йорк Рейнджерс». Він чотириразовий володар Кубка Стенлі (1984, 1985, 1987, 1988). Канадський форвард є найкращим бомбардиром в історії НХЛ — у 1487 матчах він набрав 2857 очок (894 голів та 1963 передач).