Прем’єр-міністр Канади Марк Карні оголосив про плани відновити офіційну резиденцію глави уряду за адресою 24 Сассекс-драйв в Оттаві. Для цього уряд проведе загальнонаціональний архітектурний конкурс і запустить кампанію зі збору коштів.
За словами Карні, переможця конкурсу планують оголосити до Дня Канади 2027 року.
Виступаючи біля історичної будівлі, прем’єр заявив, що резиденція перебуває в критичному стані через десятиліття занедбаності.
«Про неї не дбали з тією повагою, на яку вона заслуговує. Після багатьох років відкладених ремонтів будинок стоїть порожнім і вже понад десять років непридатний для проживання», – сказав Карні.
35-кімнатний особняк, збудований у 1896 році, перестав використовуватися як офіційна резиденція прем’єр-міністра у 2015 році. Відтоді платники податків щороку витрачають десятки тисяч доларів на його утримання, хоча будівля залишається порожньою.
Карні наголосив, що 24 Сассекс-драйв є символом посади прем’єр-міністра і має знову виконувати свою основну функцію – бути офіційною резиденцією. Водночас він зазначив, що сам не планує жити в цьому будинку, але хоче, щоб його відновили для майбутніх очільників уряду.
Збір коштів має покрити всі або більшу частину витрат на реконструкцію. Кампанію координуватиме Фонд Рідо-Холлу.
Глава уряду також подякував колишнім прем’єр-міністрам Стівену Гарперу та Жану Кретьєну, які раніше виступали за відновлення історичної резиденції.
Більше новин про події у Канаді читайте на UkrNews.ca.
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook, Instagram, Telegram та Threads




