ОттаваСуспільство

96-річна канадка – світова рекордсменка у забігу на 5 км

Минулої суботи жителька Оттави Реджан Фейргед побила світовий рекорд у віковій категорії 95-99 років серед жінок більш ніж на три хвилини, фінішувавши з часом 51:09,01.

На марафоні Tamarack Ottawa Race Weekend вона перевершила результат, який належав американці Бетті Ліндберг, яка у лютому 2022 року на марафоні Аtlanta Peachtree Marathon Weekend фінішувала з результатом 55 хвилин і 48 секунд.

На відміну від американки, Реджан Фейргед ніколи не відчувала себе спортсменкою. Мало того, для неї це був лише другий забіг у житті, а до того часу найбільш спортивними заняттями у неї був лише боулінг.

Торік на цьому ж марафоні літня жінка подолала дистанцію у 5 кілометрів за 58 хвилин і 52 секунди, встановивши національний рекорд у своїй віковій категорії.

У цьогорічних змаганнях брали участь лише чотири жінки старше 80 років, і Фейргед посіла друге місце серед них. Крім того, вона фінішувала попереду 627 інших учасників марафону у всіх вікових групах.

Однак не рекорди були головною ціллю для 96-річної уродженки Саскачевану. Вона брала участь у марафоні у складі команди Perley Rideau – закладу довгострокового догляду, де проживає понад 600 людей похилого віку та ветеранів – з метою зібрати для нього кошти.

Майже 30 тисяч учасників суботнього марафону Tamarack Ottawa Race Weekend зібрали понад 1,5 мільйона доларів для 74 благодійних організацій, з яких понад 114 тисяч підуть на потреби постояльців Perley Rideau.