Федеральний уряд Канади має намір побудувати до десяти нових ядерних реакторів протягом наступних 15 років, щонайменше один із яких буде розташований за межами Онтаріо.
Міністр енергетики Канади Тім Годжсон представив нову національну стратегію розвитку ядерної енергетики. За оцінками урядовців, реалізація плану може потребувати інвестицій понад 100 мільярдів доларів.
Стратегія не містить конкретних механізмів фінансування, однак є частиною ширшого плану уряду щодо більш ніж подвоєння виробництва електроенергії в країні до 2050 року.
Документ також передбачає розширення експорту канадських реакторів CANDU на нові міжнародні ринки та зміцнення позицій Канади як одного з провідних постачальників збагаченого урану. Уряд розраховує скористатися тенденцією, за якої західні країни поступово відмовляються від співпраці з росією в ядерній сфері.
Водночас у стратегії зазначено, що прем’єр-міністр Канади Марк Карні не брав участі в її підготовці та не ознайомлювався з документом через обмеження, пов’язані з потенційним конфліктом інтересів.
Причиною є те, що інвестиційна компанія Brookfield Asset Management є співвласником реакторної технології, яка конкурує з канадськими реакторами CANDU. До свого призначення на посаду Карні володів опціонами та відкладеними акціями компаній Brookfield Corporation та Brookfield Asset Management, які після вступу на посаду були передані до «сліпого трасту».
Уряд вважає розвиток ядерної енергетики одним із ключових елементів забезпечення майбутніх потреб Канади в електроенергії та зміцнення її енергетичної безпеки.
Більше новин про події у Канаді читайте на UkrNews.ca.
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook, Instagram, Telegram та Threads







