КанадаОлімпійські ігри

Канада на Олімпіаді у Парижі здобула рекордну кількість медалей

Сьогодні, 11 серпня, у Парижі завершилися літні Олімпійські ігри. За понад два тижні було розіграно 329 комплектів медалей у 32 видах спорту.

До останнього дня США та Китай боролися за лідерство у медальному заліку. У підсумку вони здобули по 40 золотих, проте американці більше виграли срібла, тож посіли перше місце.

Канада на Олімпіаді-2024 посіла 12 місце. Наша збірна здобула 9 золотих, 7 срібних та 11 бронзових нагород.

Загалом це 27 медалей – найбільше за всю історію олімпійської збірної на літніх Іграх, якщо не рахувати Олімпіаду в Лос-Анджелесі 1984 року, яку бойкотувала низка країн соціалістичного табору.

Канадці виграли медалі в 15 різних видах спорту: вісім медалей у плаванні та п’ять медалей у легкій атлетиці.

Останні дві золоті медалі здобули Філ Кім у змаганнях з брейкдансу та Аарон Браун, Джер Блейк, Брендон Родні та Андре де Грассе в чоловічій естафеті 4×100.

Рекордсменкою стала плавчиня Саммер Макінтош, яка принесла до скарбниці збірної чотири медалі, три з яких – золоті.

До речі, її, а також Ітана Катцберга, олімпійського чемпіона у метанні молота, які встигли залишили Францію, попросили повернутися до Парижа, щоб нести прапор «кленового листа» на церемонії закриття Олімпіади.