КанадаСпорт

Канада не отримає бронзові медалі Олімпійських ігор в Пекіні, незважаючи на дискваліфікацію російської фігуристки

Канада, яка на Олімпійських іграх 2022 року в Пекіні у командних змаганнях з фігурного катання посіла четверте місце, сподівалася отримати бронзові медалі після дискваліфікації за допінг російської фігуристки Каміли Валієвої. Однак Міжнародний союз ковзанярів (ISU) вирішив інакше.

Після перерахунку балів олімпійськими чемпіонами стали американки, Японія отримала срібло, а бронзові медалі – росіяни, які після анулювання результатів Валієвої випередили канадську збірну на одне очко.

Федерація фігурного катання Канади на офіційному сайті повідомила, що «вкрай розчарована позицією ISU щодо розподілу медалей командного турніру фігуристів на Олімпійських іграх – 2022 у Пекіні» і буде оскаржувати це рішення.

У заяві йдеться, що Спортивний арбітражний суд (CAS) ухвалив, що, крім чотирирічної дискваліфікації Валієвої, рішення включає анулювання всіх результатів, показаних фігуристкою з моменту здачі позитивного допінг-тесту. Однак ISU у своєму рішенні не керується правилом 353, яке свідчить, що спортсмени, які завершили змагання та спочатку посіли місце нижче, ніж дискваліфікований учасник, повинні зайняти місце вище.

Остаточне рішення щодо нагородження медалями приймає Міжнародний олімпійський комітет, однак як заявили у Міжнародному союзі ковзанярів, перед прийняттям свого рішення проконсультувалися з організатором змагань.

Нагадаємо, що на зимових Олімпійських іграх в Пекіні спортсмени канадської збірної здобули 26 медалей – чотири золоті, вісім срібних і 14 бронзових.

Більше новин про події у Канаді читайте на UkrNews.ca.
Підписуйтеся на нашу сторінку у FacebookХInstagram, Telegram та Threads.