Олімпійські ігри

Жіноча збірна Канади з футболу вперше завоювала золото Олімпійських ігор

Жіноча збірна Канади з футболу в серії пенальті перемогла збірну Швеції і вперше у своїй історії завоювала золото Олімпійських ігор.

Основний час фінального матчу закінчився із рахунком 1:1. Шведка Стіна Блекстеніус відкрила рахунок на 34 й хвилині, але Джессі Флемінг зрівняла його на 67-й хвилині з пенальті.

У серії пенальті канадські футболістки виявилися влучнішими – 3:2.

Це перше олімпійське золото в історії жіночої збірної Канади з футболу. Мало того, Канада вперше за останні 100 років завоювала нагороди найвищого ґатунку у командних видах спорту на Олімпійських іграх.

Востаннє це трапилося у 1920 році, коли збірна Канади з хокею (який входив в програму літніх Ігор в Антверпені) виграла олімпійське золото. Перед тим – у 1904 і 1908 роках – було золото з лакросу, а чоловіча збірна Канади з футболу перемагала на Іграх в далекому 1904 році.

Жіноча футбольна збірна Канада на Іграх у Лондоні у 2012 році та Олімпіаді 2016 року в Ріо здобувала бронзові нагороди.